ספרים דיגיטליים- האם זה חכם?

יש אנשים שאוהבים ספרים ספציפית. מה זאת אומרת ספציפית? הם אוהבים את הקטע של הספר. מה זאת אומרת הקטע של הספר? ובכן זה עולם שלם. החל מההתרגשות שמאפיינת את הזמן שלפני שמגיעים אל חנות הספרים והציפייה לכך. ההגעה אל החנות, עם האנשים שנמצאים בה, שגם הם חולקים אהבה משותפת, הנוכחות בין אלפי הספרים ועוד עשרות האלפים שנמצאים במחסן שמאחורי הפלור שמשרת את הלקוחות. העולם הזה שמלא בקסם של מחול המילים במרחב עצמו.

אותם אנשים, שאוהבים ספרים ספציפית, מקבלים עונג רב מרשרוש הדפים שנצמדים ונפרדים זה מזה כשמרימים את הספר ומרפרפים בו. ריח הדפים שעוד נושא את ניחוח בית הדפוס, כשמדובר בספר חדש, ואינסוף הסיפורים שמתנקזים אל תביעות האצבע שהשאירו כל אלו שנגעו בספר עד עכשיו, כשמדובר בספר משומש.

אנשים שאוהבים ספרים באופן ספציפי אוהבים את כל מה שקשור לספר הפיסי. את הריח, את התחושה, את המסע שעבר הספר עד שהגיע לידיים שלנו ואת המסע שהוא עוד יעבור כשיגיע לידיים הבאות שייהנו ממנו. אנשים שאוהבים ספרים ספציפיים חווים רגשות מעורבים כלפי ספרים דיגיטליים ובעוד שרוב האנשים מכיר ביתרונות המובהקים של ספרים דיגיטליים. אנשים שאוהבים ספרים ספציפית מוצאים את עצמם בתהליכי הסתגלות סביב הסוגיה של ספרים דיגיטליים.

האם חווית הקריאה הייחודית של ספר יכולה להישמר?

ספרים דיגיטליים הם אחד מהיתרונות המהדהדים ביותר של הטכנולוגיה המאפשרת לנו במסך אחד קטן ודק לאחסן אלפי ספרים, עבורם פשוט לא היינו יכולים למצוא מקום, ולקרוא את כל מה שבא לנו בעצם, מתוך המסך, בלי להיות מוגבלים לספר הפיזי, לאחסון ולנשיאה שלו.

מיותר לציין שצריכת הנייר והפגיעה בסביבה נמנעת מבלי לפגוע בקיום הספרים עצמו. הטכנולוגיה מאפשרת להמשיך לכתוב, לקרוא ולצרוך ספרות בכמויות גדולות הרבה יותר מבלי להקריב את יערות הגשם לשם כך. למעשה, הטכנולוגיה עודד אנשים רבים להוציא לפועל את הכישורים שלהם, ומאחר ויש היום ספרים דיגיטליים והטכנולוגיה מאפשרת לעקוף את התהליך המסורבל של הוצאת ספרים מסורתית, הרבה אנשים מעיזים להגשים חלומות ולכתוב ספרים בעצמם. פשוט בגלל שהטכנולוגיה מאפשרת הרבה יותר.

כמובן שבנסיעות זה מאד שימושי כיוון שלא צריך לסחוב את הספרים האהובים ולא צריך לשבור את הראש איזה ספר כדאי לקחת, כאשר כמובן שהבחירה מוגבלת ומצומצמת מפאת מגבלות המשקל.

למרבה המזל אנחנו עדיין לא חייבים לבחור. מי שאוהב את הספרים שלו פיזית יכול להמשיך וליהנות מספרייה עשירה בבית, מחנויות ספרים מפנקות ונעימות ומהחוויה המיוחדת שאותה הוא כל כך אוהב. יחד עם זאת, לא חייבים לדחות את הטכנולוגיה שמביאה עמה כל כך הרבה יתרונות מובהקים ובהחלט אפשר ורצוי לשלב קינדל לספריה של הבית באמצעותו לקרוא גם ספרים דיגיטליים.

כדאי לדעת שיש כיום לא מעט ספרים שקיימים וזמינים בגרסת ספרים דיגיטליים בלבד ואם אתם אוהבים ספרים אתם בהחלט לא רוצים לפספס את הממתקים האלה, לא רק בגלל שממתינות לכם שם יצירות פאר עוצרות נשימה, אלא גם בשביל לתמוך בסופרים צעירים. מטבע הדברים ספרים דיגיטליים בלבד יאפיינו את הסופרים הצעירים יותר וקריאה של ספריהם בהחלט תהווה תמיכה נחוצה.

המאמר נכתב באדיבות הוצאת כרמל

כתבות נוספות

אל תעצרו את עצמכם

כתבות נוספות

קורס איור דיגיטלי

קורס ציור דיגיטלי מקצועי

קורסי ציור דיגיטלי נועדו ללמד את התלמידים כיצד ליצור אמנות דיגיטלית באמצעות מגוון תוכניות. ניתן למצוא קורסים אלה באופן מקוון, באופן אישי או שניהם.הקורס בדרך