הדרך החכמה לבחירת מזוזה לבית

מזוזה

מזוזות הן קופסאות קטנות המכילות מגילת קלף עם חלק מהתורה. הם מונחים באופן מסורתי על עמודי הדלתות של בתי יהודים.

מזוזה היא מארז קטן שיש בו מגילת קלף שעליה כתובים כמה קטעים מהתורה. הוא מודבק על פתח או קיר במשקי בית יהודיים ובמוסדות ציבוריים כאקט של אמונה ודבקות דתית.

מזוזות מגיעות במגוון חומרים כולל פליז, נחושת, כסף או מתכות אחרות, עץ ואפילו פלסטיק או ויניל. לאחר מכן הם עטופים עם קלף או בד.

על המזוזה יש אות מהאלפבית העברי, לרוב שין – ש – מעליה. האות שין מייצגת את שאדאי, שפירושה "כל יכול".

מזוזה היא קישוט דתי המשמש להנצחת הבית וכתזכורת לנוכחות ה'. הוא מורכב משתי מגילות קלף שעליהן כתובים פסוקים מהתורה, לרוב בעברית.

בבחירת מזוזה חשוב לחשוב איזו מגילה תרצו לקבל. ישנם שלושה סוגים:

א) המגילה הקטנה שאין עליה כתובה; ב) המגילה הגדולה עם כתובה משני הצדדים; ג) המגילה הגבוהה עם כתובה רק בצד אחד.

המגילה הגדולה עם כתובה משני הצדדים מומלצת לבתים בהם מגיעים והולכים רבים כמו בית כנסת או בית ספר.

מזוזות הן סוג של ארגז המונח על עמודי הדלת של בתי יהודים כדי להגן עליו מפני חילול הקודש. לרוב הם עשויים מכסף, זהב או ברונזה ומכילים פסוקים מהתורה.

ישנם סוגים רבים ושונים של מזוזות שניתן לבחור על פי העדפות אישיות.

הסוגים הנפוצים ביותר כוללים את המזוזה הפשוטה והמזוזה המקושטת. המזוזה הפשוטה מורכבת משני חלקי קלף שבתוכה קופסה קטנה המכילה מגילת קלף. המקושטת מורכבת משלושה חלקים: שני חלקים עם מגילות וחלק אחד עם ידית באמצע, שבתוכה יש כיתוב.

בבואכם לבחור את המזוזה לביתכם, ישנם מספר גורמים שכדאי לכם לקחת בחשבון.

הראשון הוא גודל הדלת שלך. המזוזה צריכה להיות מסוגלת להתאים על הדלת מבלי להיות גדולה מדי או קטנה מדי.

גורם נוסף הוא היכן תרצו שהמזוזה תוקם בביתכם. יש אנשים שאוהבים את המזוזות שלהם ליד דלת הכניסה שלהם בעוד שאחרים אוהבים אותם בחדרי השינה שלהם או ליד הכניסה לביתם.

מזוזה היא חפץ דתי יהודי המשמש כעמוד נוי. היא עשויה באופן מסורתי מקלף, כשקצהו האחד מכיל את נוסח תפילת שמע ישראל וקצהו השני מכיל תא קטן למנוחה של המזוזה.

מארז המזוזה יכול להיות עשוי מחומרים שונים כמו עץ, מתכת, נייר או פלסטיק. המארז צריך להיות מעוטר גם ביצירות אמנות שיש להן משמעות כלשהי עבורך או עבור משפחתך.

ישנם מספר גורמים שעליכם לקחת בחשבון בבחירת מזוזה לבית:

– מה הסגנון שלך? האם אתה מחפש משהו פשוט או שאתה רוצה משהו יותר מורכב ומפורט?

– מהן ההעדפות האישיות שלך? האם אתה מעדיף עיצובים אומנותיים

ישנם סוגים רבים ושונים של מזוזות והעיצובים שלהם משתנים, אך הגורם החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון הוא החומר והאם הוא כשר לביתכם. הסיבה לכך היא שחלק מהחומרים עלולים להישרט בקלות ולהיפגע, בעוד שאחרים יכולים להיות עמידים יותר. אתם גם צריכים לשקול כמה מקום יש לכם בבית וכמה כסף אתת רוצים להוציא על מזוזה. המאמר נכתב באדיבות האתר אדרת – אומנות יהודית.

כתבות נוספות

אל תעצרו את עצמכם

כתבות נוספות

קורס איור דיגיטלי

קורס ציור דיגיטלי מקצועי

קורסי ציור דיגיטלי נועדו ללמד את התלמידים כיצד ליצור אמנות דיגיטלית באמצעות מגוון תוכניות. ניתן למצוא קורסים אלה באופן מקוון, באופן אישי או שניהם.הקורס בדרך